O nás

Kde se vzalo hovězí od Palečků?

Jsme malé rodinné hospodářství se sídlem v Krusičanech nedaleko Týnce nad Sázavou. Obhospodařujeme přibližně 80 ha zemědělské půdy, na níž pěstujeme převážně krmiva pro svá hospodářská zvířata. Zaměřujeme se zejména na chov skotu masných plemen, v menší míře se také věnujeme chovu ovcí, drůbeže a králíků. Naším cílem je především produkce kvalitních domácích potravin – chceme vám tak nabídnout to nejlepší z vlastního chovu.

Myšlenka vybudovat na statku fungující provoz s prodejem ze dvora se zrodila ještě za dob studií v hlavě majitele hospodářství MVDr. Luďka Palečka. To se nám podařilo zrealizovat v roce 2016, kdy jsme uvedli do provozu chladící box a bourárnu, kterou využíváme ke zrání a zpracování hovězího masa. Prakticky veškeré práce spojené s produkcí vyzrálého hovězího masa probíhají v našem hospodářství – od výkrmu telat, výroby krmiv, zrání jatečně upraveného trupu, rozbourání a následná distribuce objednávek. Pouze porážka se uskutečňuje v jiném schváleném provozu, který je však vzdálen jen pár kilometrů daleko, takže skot není stresován žádnou dlouhotrvající přepravou.

Aktuálně pro Vás také pravidelně připravujeme ve spolupráci s Rodinnou farmou Častrov výrobky z hovězího a vepřového masa – Hovězí ve vlastní šťávě a Vepřové ve vlastní šťávě. V současnosti zároveň jednáme o možnosti rozšíření výroby v našem stávajícím provozu. Věříme, že již brzy se portfolio našich výrobků ještě rozšíří a Vy si budete moci pochutnat na produktech, které od A do Z vznikly na naší malé farmě v Posázaví.

Z naší farmy kupujete pouze vyzrálé maso nejvyšší kvality, jejímž důkazem je mimo jiné také to, že jsme se na konci roku 2017 stali držiteli značky Kraje blanických rytířů – regionální produkt 🙂

V případě dotazů a objednávek nás neváhejte kontaktovat!

Výstavba skladu krmiv a steliv 2022

Dárkový poukaz

Potěšte své blízké a darujte jim poukázku v hodnotě od 500 Kč na hovězí balíčky i speciality!

Zavolejte, napište a nebo si ho zakupte v našem eshopu